Zwolenników wody filtrowanej przybywa. Filtry do wody pozwalają zaoszczędzić pieniądze, czas i środowisko naturalne. Nie wszyscy jednak wiedzą, że woda filtrowana jest świetną alternatywą dla wody butelkowanej także w przypadku miłośników wody gazowanej. Wystarczy do tego saturator!

Woda kranowa jest w Polsce w pełni zdatna do bezpośredniego picia. Przekonują o tym m.in. osoby publiczne, np. znani aktorzy, którzy biorą udział w kampaniach informacyjnych i promują picie wody prosto z kranu. O dobrej jakości „kranówki” świadczą także liczne badania. Normy dotyczące jej jakości regulują przepisy krajowe, a także unijne co oznacza, że woda kranowa w Warszawie, Londynie i Paryżu musi spełniać te same, rygorystyczne wymagania.

Pierwiastki cenne dla zdrowia zawarte w… kranówce

Woda z kranu posiada, podobnie jak woda butelkowana, ważne dla zdrowia pierwiastki i minerały. Są wśród nich m.in. wapń, fosfor, magnez, a także sód, potas, chlor i siarka. Wśród mikroelementów, których człowiek potrzebuje w mniejszych ilościach są to m.in. jod, żelazo, cynk, mangan, kobalt, a także selen, fluor, chrom, krzem i nikiel. Woda sprzedawana w sklepach, nazywana mineralną, musi spełniać odpowiednie wymagania – tj. w jednym litrze musi zawierać minimum 1000 mg składników mineralnych. Nie zawsze tak się jednak zdarza. Zwłaszcza wody źródlane posiadają znacznie mniej składników mineralnych.

Woda filtrowana – z korzyścią dla planety i naszego portfela!

Rezygnacja z kupowania wody w jednorazowych butelkach plastikowych to korzyści dla środowiska naturalnego i domowego budżetu. Nie tylko nie generujemy dużej ilości odpadów, które tylko w niewielkiej części poddawane są recyklingowi i które rozkładają się kilkaset lat. Nie wydajemy także sporych kwot – zwłaszcza w czasie inflacji, na wodę, którą możemy czerpać prosto z kranu! Wiele osób decyzję o zamianie wody butelkowanej na filtrowaną odkłada jednak na później, ponieważ… woli wodę gazowaną. Nie jest to jednak problemem. Z wody filtrowanej możemy szybko i łatwo uzyskać wodę gazowaną.

Gazowana woda filtrowana? To możliwe!

W naszych domach coraz popularniejsze stają się systemy filtrujące wodę. Filtr przepływowy montuje się w miejscu poboru wody, dzięki czemu dostęp do smacznej wody filtrowanej mamy prosto z kranu. Funkcjonalnym rozwiązaniem są baterie trójdrożne, dostępne m.in. w modnym kolorze czarnym, które pozwalają korzystać ze zwykłej wody wodociągowej lub filtrowanej w zależności od naszych potrzeb. Więcej informacji o przepływowych filtrach do wody znajdziesz na https://dafi.pl/blog/.

Wiele osób pozostaje jednak nieprzekonanych do wody niegazowanej. Ich zdaniem woda nasycona dwutlenkiem węgla szybciej gasi pragnienie i jest smaczniejsza niż niegazowana. Jak zrobić wodę gazowaną z wody filtrowanej? Wystarczy do tego saturator. By uzyskać wodę gazowaną należy napełnić butelkę wodą i zainstalować w urządzeniu, które w chwilę nasyci ją bąbelkami. Jeden nabój z dwutlenkiem węgla wystarcza na wyprodukowanie 80 litrów wody gazowanej. To znaczna oszczędność nie tylko pieniędzy, ale także plastiku w porównaniu z wodą butelkowaną kupowaną w sklepach!

Na bazie gazowanej wody filtrowanej możemy przygotowywać zdrowe napoje gazowane domowej roboty, np. słodkie, orzeźwiające lemoniady dla rodziny i przyjaciół. Możemy też wykorzystać do nich takie dodatki jak liście mięty lub bazylii, które nadadzą wyjątkowego aromatu.