W dzisiejszych czasach, na polskim rynku finansowym można znaleźć nie tylko oferty wielu banków i firm pożyczkowych.

Godne uwagi są też specjalni fachowcy specjalizujący się w szeroko pojętym doradztwie kredytowym i finansowym. Biura takich specjalistów można znaleźć w wielu większych, a także mniejszych miejscowościach. Spore ich grono udziela również porad i świadczy swoje usługi drogą telefoniczną czy też internetową. Spora popularność doradców finansowych wiąże się z licznymi zaletami takich usługodawców. Dobrze jest dowiedzieć się czegoś więcej na temat takich atutów.

Najważniejsze zalety doradców finansowych

Doradcy kredytowi i ich mocne strony

Przede wszystkim bardzo ważną zaletą porządnych doradców finansowych jest ich szeroka oferta. Oznacza to, że w biurach takich fachowców można korzystać z usług obejmujących porównywanie kredytów, poradnictwo finansowe, negocjowanie warunków kredytów, itp. Dzięki wsparciu takich doradców można bezproblemowo i sprawnie załatwiać różne formalności związane z kredytami gotówkowymi, firmowymi, hipotecznymi, samochodowymi, itp. Nic więc dziwnego, że wielu ludzi chętnie sięga po usługi tego rodzaju.

Wiele polskich banków posiada standardowe oferty kredytowe dla swoich nowych lub stałych klientów. Okazuje się jednak, że dzięki współpracy z bankami, doradcy mają możliwość dodatkowego negocjowania warunków uzyskania kredytu czy też jego spłaty. Dzięki temu klienci korzystający z pomocy takich specjalistów mogą uzyskać wyższe kwoty, tańsze kredyty czy też finansowanie rozłożone na większą ilość rat. To oznacza, że doradcy mogą pomóc w jeszcze lepszym dopasowaniu produktów finansowych do konkretnych oczekiwań.

Warto pamiętać, że oferty, takie jak na przykład https://www.strzylak.pl/oferta/kredyt-hipoteczny, są w zupełności darmowe dla klientów. Zarówno w przypadku kredytów hipotecznych, jak też innych produktów bankowych, instytucje współpracują z doradcami. Ich wynagrodzeniem jest prowizja banku wypłacana w zamian za pozyskanego klienta. Oznacza to, że takiemu doradcy nie trzeba płacić z góry za jego usługi, a w przypadku nieotrzymania kredytu, klient nie ma obowiązku płatniczego wobec takiego fachowca. Nic więc dziwnego, że wielu ludzi zwraca uwagę na takich doradców, ponieważ korzystanie z ich usług nie wiąże się z ryzykiem ponoszenia niepotrzebnych kosztów.