Remont łazienki jest okazją, aby wymienić płytki na nowe, znaleźć modele, które bardziej będą nam się podobały niż dotychczasowe.

Bardzo ciekawym modelem jest Egen Marvy, jest to płytka imitująca marmur o rozmiarach 30 x 90 cm. Jest to zatem płytka bardzo uniwersalna, którą łatwo połączymy także z innymi modelami, stworzymy wyjątkowe wnętrza. Możemy wykorzystać je zarówno w łazience, jak również w kuchni.

Płytki ścienne imitujące marmur

Płytki Egen Marvy do łazienki i kuchni

Wybór płytek ściennych będzie miał duże znaczenie dla ostatecznego wyglądu pomieszczeń, możemy wybrać płytki jasne, ciemniejsze, imitujące kamień. Płytka Egen Marvy to płytka matowa, która jest rektyfikowana. Rektyfikacja polega na obcięciu brzegów, dzięki temu płytki z danej partii są identyczne, zatem będą bardzo dobrze prezentowały się na naszej ścianie. Rektyfikacja pozwala na wygładzenie brzegów, zatem możemy bardzo dobrze je dopasować z bardzo wąską fugę. Płytki tego rodzaju sprawdzą się na ścianie, w przypadku płytek podłogowych powinniśmy wybrać płytki gresowe szkliwione, które będą odporne nie tylko na wodę, ale również na ścieranie.

Płytki imitujące marmur często występują w kolorach jasnych, w przypadku modelu Marvy jest to płytka jasna z żyłkami szarymi, wchodzącymi w kolor złoty. Bardzo dobrze imitują zatem kamień naturalny, jest to rozwiązanie do łazienek nowoczesnych, jak również klasycznych, bardzo dobrze komponują się z różnego rodzaju dodatkami, może być to metal czy też szkło. Płytki, które wybieramy na ścianę, powinny być nie tylko estetyczne, ale również i funkcjonalne. Należy pamiętać, iż w łazience podczas kąpieli będzie zbierała się wilgoć, podobnie w kuchni możemy zachlapać wodą ściany. Dlatego wybranie płytek z odpowiednią powłoką będzie bardzo istotne.

Wiele modeli płytek znajdziemy w sklepach internetowych, dzięki temu możemy wybrać odpowiednie modele dla naszych wnętrz. Dobrym przykładem solidnych płytek na naszą ścianę będzie model Egen Marvy, są to płytki imitujące marmur, które możemy znaleźć pod adresem https://e-plytki.eu/pl/c/MARVY/8056. Posiadają one bardzo standardowy rozmiar 30 x 90 cm, są to płytki gatunek pierwszy, rektyfikowane, dzięki czemu będą bardzo dobrze prezentowały się na naszych ścianach.